Бившият отбор на Ел Маестро шокира Цървена звезда в Белград (видео)

Бившият отбор на настоящия треньор на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро Спартак Търнава удържа 1:1 като гост на Цървена звезда в Белград в двубой от третия предварителен кръг на Шампионската лига.

Домакините откриха резултата на стадион “Райко Митич” в 23-ата минута, когато нападателят Ел Фадру Бен откри от дузпа и вдигна 37 000 на трибуните на крака.
Радостта на феновете на “червено-белите” трая твърде кратко - само две минути. Футболистите от Словакия се възползваха от грешка на защитник на Звезда, Жирка стигна пръв до топката и подаде на Ян Грандел, който изравни с прецизен удар от наказателното поле.
Това беше първи гол в евротурните за този сезон в мрежата на бившия страж на Лудогорец Милан Борян. Феновете оказаха голяма подкрепа на Звезда до края, но това не стигна за постигане на нов гол и така сръбският гранд чака труден реванш в Търнава след седмица.
В друг мач от тази фаза на надпреварата португалския гранд Бенфика надви у дома с 1:0 Фенербахче. Победното попадение за домакините отбеляза аржентинския харф Франко Серви. Реваншът е на 14 август в Истанбул, а съперникът на победителя в двойката ще бъде излъчен измежду московския Спартак и гръцкия ПАОК.