Уфа с класика срещу Анжи

Отборът на Уфа записа първата си победа за новия сезон в Премиер лигата на Русия. Днес възпитаниците на Сергей Томаров надиграха с категоричното 3:0 състава на Анжи в домакинството си от 2-ия кръг.

Уфа поведе в резултата още в 3-ата минута, когато Иван Обляков напредна отляво и центрира отлично за Силвестър Игбун, който с глава насочи топката във вратата.

Другите две попадения паднаха в края на мача. Първо в 87-ата минута Игбун навърза двама защитници в пеналта и подаде на Ондрей Ванек, който по земя отбеляза за 2:0. След това в 89-ата минута Игбун центирра по земя във вратарското поле, където настъпи сериозна суматоха, топката се озова във Ванек, който отблизо оформи крайното 3:0.

С тази победа Уфа излезе на 3-ото място във временното класиране с актив от 4 точки. Анжи пък е на 9-ото място с 3 точки.