Льомар и Желсон Мартинш дебютираха за Атлетико, младок вкара за 1:1 с Щутгарт

Младата надежда Хоакин Муньос се разписа за Атлетико Мадрид при равенството 1:1 като гост на Щутгарт. Двубоят на препълнения “Мерцедес-Бенц Арена” беше по повод 125-ата годишнина на германския клуб. Неофициален дебют за Атлетико записаха звездните покупки Тома Льомар и Желсон Мартинш.

Това беше трета проверка за “дюшекчиите”, които играха без голяма част от основните си футболисти. В 20-ата минута Льомар можеше да отбележи отблизо, но след удара му топката срещна гредата. Желсон Мартинш също много доста активен. Двамата останаха на терена само през първото полувреме, както и Коке и Саул Нигес.

През втората част Диего Симеоне заложи на доста експериментален състав, включващ Карлос Исаак, Микел, Муньос, Виктор Молехо и Борха. По-късно в игра се появиха Солано и Айтор.

Щутгарт поведе с гол от дузпа на Даниел Дидави в 58-ата, но в 60-ата Хоакин Муньос изравни с плътен удар извън наказателното поле. “Швабите” получиха още една дузпа в 72-ата минута и зад топката застана Ерик Томи, който обаче разтресе напречната греда.

ЩУТГАРТ - АТЛЕТИКО М 1:1