Отборът на Занев на дъното след неспасяем гол (видео)

Ахмат се наложи с 1:0 над Енисей в мач от 2-ия кръг на руската Премиер лига. Петър Занев беше титуляр за гостите, които са новаци в елита и допуснаха втора загуба. Точен за домакините от Грозни беше Олег Иванов след почивката.

Ахмат игра по-добре през целия мач и заслужено взе трите точки. През първото полувреме футболистите на Игор Ледяхов направиха няколко пропуска, а в 45-ата минута Шамил Гасаев от Енисей получи червен картон.

В 60-ата минута Идриса Думбия подаде на Иванов, който изстреля истински снаряд към вратата на Давид Юрченко и изправи на крака феновете на “Ахмат Арена”. Това беше първи гол за халфа от повече от две години.

С победата Ахмат се придвижи на 8-о място в класирането, а в следващия кръг ще гостува на Арсенал (Тула) на 12 август. Занев и компания пък посрещат ЦСКА (Москва) ден по-рано.