Две българки в топ 10 на пресявките на Европейското по спортна гимнастика

Българките Памела Георгиева и Грета Банишка заемат съответно девето и десето място след първия поток в квалификациите при жените на европейското първенство по спортна гимнастика в Глазгоу (Шотландия).
Георгиева получи оценки от 12.600 точки на прескок, 12.000 на земна гимнастика, 11.333 на греда и 7.500 на смесена успоредка.
Грета Банишка има 13.133 точки на прескок, 10.433 на земя, 7.066 на смесена успоредка и 8.800 точки на греда сед падане.
До края на квалификациите при жените има още три потока, а последната ротация започва от 22.00 часа българско време.Официалните резултати ще станат ясни утре.
При жените на шампионата в Глазгоу има отборно класиране и финали на отделните уреди (без многобой). Така Памела Георгиева и Грета Банишка приключват участието си на континенталното първенство, тъй като България не се състезава отборно, а двете нямат шансове да се класират сред осемте най-добри на финалите.
Утре са квалификациите при девойките, където представителка на България е Рая Апостолова.