Генк се развихри в Люксембург

Белгийският Генк разгроми с 4:1 като гост Фола Еш и с лекота се класира за третия предварителен кръг на Лига Европа. След успеха с 5:0 у дома, хората на Филип Клеман показаха интересни неща в офанзивен план и в реванша. За домакините от Люксембург пък остана утехата, че след почивката стигнаха до почетен гол - единствен за тях в двата сблъсъка.

Резултата откри Едон Жегрова в 13-ата минута след многоходова атака и хубав диагонален удар. Сами три минути по-късно Бриан Хейнен засече центриране от левия фланг и удвои преднината на Генк.

През второто полувреме при идентична ситуация Зиньо Гано покачи на 3:0, но малко след това домакините върнаха едно попадение чрез Стефано Бензи. не мина много време и Жегрова с второто си попадение в мача оформи крайния резултат.