Безобразен съдия със съмнителен морал изхвърли неузнаваемо слаб Лудогорец от ШЛ (видео)

Лудогорец е аут от ШЛ! Това стана факт след безобразно съдийство на австриеца Мануел Шютенгрубер и изключително слаба игра на орлите, което доведе до поражение с 0:1 от МОЛ Види като гост. Първата среща между двата отбора в Разград бе завършила 0:0 и българският шампион скоропостижно напусна най-комерсиалния клубен турнир. Единственото попадение в реванша вкара Хаджич в 45-ата минута.

Въпреки лошото си представяне Лудогорец бе много сериозно ощетен от рефера, чийто морал би трябвало да бъде поставен под въпрос от УЕФА и той да не свири двубои в Европа. Австриецът напълно съзнателно и нарочно изгони за два незаслужени жълти картона Мисиджан и от 40-ата минута орлите играха с човек по-малко. До края на срещата пък играчи на МОЛ Види можеха на няколко пъти да бъдат отстранени, но съдията отказа да им покаже червения цвят. С многото си и то груби нарушения се отличи Хущи, който получи само жълт картон, а преди и след него извърши поне още по два брутални фаула. За сметка на това състезателите на българския тим получаваха картони за всевъзможни измислени причини, което ги изнерви и започна една безкрайна разправия с безобразния Шютенгрубер.

От спортно-техническа гледна точка Аутори заложи "бомба" още с избора си на титулярен състав. В него той включи Густаво Кампаняро и Якуб Шверчок, които за пореден път доказаха, че нямат качества за нивото на Лудогорец, а на пейката остави Лукас Саша и Клаудиу Кешерю. Сред 11-те отново се появи несъстоятелният Натанаел за сметка на Антон Недялков и логично бразилецът сбърка 90% от подаванията си, а в отбрана пак се представи на обичайното си слабо ниво.

Изключително лошо впечатление направиха и други трима бразилци - Вандерсон, Марселиньо и Сисиньо, които подаваха на съотборниците си само в краен случай, а това доведе до куп грешки от тяхна страна.

За мнозина остана странен и фактът, че Лудогорец демонстрира лоша тактическа дисциплина, допълнена с проблем с физическата подготовка, което доведе до хаотичната и безидейна игра на българския шампион.

Иначе срещата започна с натиск на Лудогорец. Разградчани имаха шанс да реазилизат още в 3-ата минута. Тогава Марселиньо извезе великолепно Мисиджан сам срещу вратаря, но холандецът спря лошо на гърди и бе застигнат от бранителите на домакините.

Постепенно унгарците заиграха доста грубо, но австрийският рефер Мануел Шютенгрубер се задоволяваше да комуникира с играчи на домакините и да ги моли да не ритат противника. От своя страна показа няколко жълти картони за "симулация" на състезатели на орлите.

Така се стигна до 40-ата минута, в която защитник на МОЛ Види изблъска с ръка Мисиджан в наказателното поле, а реферът спря играта за да даде втори жълт картон за симулация на нападателя, въпреки че холандецът изобщо не поиска нарушение. Първият картон на Мисиджан отново бе изключително дискусионен, тъй като той бе показан заради това, че бързоногото крило не бе на 9 метра и 15 сантиметра при изпълнение на нарушение. Тогава съдията реши направо да го декорира в жълто, вместо да му каже да се изтегли с 50 сантиметра назад.

Така разградчани продължиха в числено намален състав и предвид слабата им игра до този момент пуснаха гол. Това се случи в 45-ата минута, когато Хаджич реализира отблизо с глава след разбъркване в наказателното поле на гостите. В тази ситуация българският шампион беше с 9 човека, тъй като и Терзиев бе извън терена, тъй като му превързваха счупената глава.

След почивката нещата не се промениха с нищо - реферът и Лудогорец продължиха със слабото си представяне.

В 50-ата минута Хущи влезе брутално в коляното на Сисиньо, съдията отначало се поколеба дали да отсъди дори фаул, но категорично отказа да покаже дори жълт картон на играча на Видеотон. В 61-ата минута същият този Хущи спря умишлено с ръка една от малкото опасни атаки на разградчани, но Шютенгрубер отново отказа да го декорира в жълто.

В 76-ата минута Лудогорец като по чудо не получи втори гол. Натанаел за пореден бе преодолян елементарно, последва центриране към непокрития Хущи, който стреля от 5-6 метра, но Ренан някак спаси.

В 82-ата минута разградчани можеха да изравнят след брилянтно изпълнение от фаул на Жоао Пауло. Бразилецът стреля от над 30 метра, но шутът му нацели напречната греда.

До края на мача Лудогорец опита да наложи някакъв натиск и центрира десетина пъти от фаулове и корнери, но предвид ниския ръст на футболистите в "зелено", те не доведоха до нищо опасно за шампиона на Унгария и той сравнително лесно удържа крехката си преднина.

МОЛ ВИДИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:0