Динамо (Загреб) измъкна реми в Израел и продължава уверено напред

Отборът на Динамо (Загреб) се класира безпроблемно за третия предварителен кръг на Шампионската лига, след като се добра до равенство 2:2 като гост на Апоел Беер Шева в Израел. Хърватите имаха прединна от 5:0 след първия двубой и така с общ резултат 7:2 си осигуриха място в следващата фаза на надпреварата.

Успокоени от победата на свой терен, играчите на Динамо като че ли подцениха реванша и Апоел се възползва от това, като поведе с 2:0 през първото полувреме. Огу откри резултата в 14-ата минута, а Маман удвои в 34-ата.

Все пак през втората част Динамо вдигна оборотите и се спаси от загубата. Будмир върна един гол в 49-ата минута, а Хайрович оформи крайното 2:2 в 54-ата минута.

Така Динамо се класира за третия предварителен кръг, където ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Астана и Мидтиланд. След първия мач казахстанците имат преднина от 2:1.