Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг (II)

Измина вторият кръг на новия сезон в Първа лига и само един отбор успя да събере пълен актив от шест точки след първите два мача - ЦСКА-София. “Червените” се справиха с 2:0 при визитата си на Витоша (Бистрица). Шампионът Лудогорец бе спрян от Берое в Стара Загора, а Левски не успя да надиграе Черно море на “Герена”.

Славия продължава да показва отлична игра от началото на сезонa и разби с 4:2 като гост Локомотив (Пловдив). Ботев пък се справи с 2:0 при визитата си на Септември. Първи победи за сезона записаха и Етър и Дунав - съответно срещу Верея и Ботев (Враца).

Витаутас Черниаускас (ЦСКА-София)

Победата на ЦСКА-София срещу Витоша (Бистрица) бе ознаменувана от страхотната игра на стража на “червените” Витаутас Черниаускас. Вратарят запази вратата си “суха” на няколко пъти, въпреки многото положения, от които като по чудо не се стигна до попадение. Едно от тях бе в 32-ата минута, когато Черниаускас спаси изстрел на домакините от около два метра, запазвайки преднината на своя тим от две попадения.

Димитър Велковски (Славия)
Крайният бранител на “белите” играе все едно не е ново попълнение на Славия, толкова лесно се намира по терена със своите съотборници. Велковски прави силен старт на кампанията по левия фланг на защитата, като всяко едно негово включване носи опасност за противниковата врата.

Ерол Алкан (Берое)
Отличен дебют за централния защитник на Берое и то срещу изключително тежък съперник. Отбраната на старозагорци изглеждаше преобразена в сравнение с първия мач срещу Славия, когато представянето на дефанзивната линия остави много поводи за размисъл на Александър Томаш. Алкан успя да се стикова добре с колегите си в отбрана и спечели много от единоборствата си с мощните нападатели на Лудогорец. Освен това се понрави и отличното му позициониране в голяма част от срещата.

Мартин Ковачев (Дунав)
Много стабилен мач за опитния защитник на Дунав. През целия сблъсък срещу Ботев (Враца) бе на високо ниво. Той носеше необходимото спокойствие на тима, а това е нещото, което се очаква от него през целия сезон. Не е случайно, че Ковачев получи капитанската лента в отбора.

Крум Стоянов (Етър)
Десният бранител на тима от Велико Търново направи много добър мач срещу Верея и има основна заслуга за успеха, след като сложи топката на главата на Ерик Почански за единственото попадение в срещата. Освен това Стоянов свърши работата си в защитен план и същевременно бе постоянна заплаха за съперниковите бранители с пробивите си по фланга.

Марселиньо (Лудогорец)
Бразилецът отново показа класата си в мача с Берое и донесе попадението за тима на стадиона в Стара Загора. Полузащитникът завърши отлична многоходова комбинация на “орлите”, но малко след това трябваше да бъде заменен. Срещата между двата отбора може би бе най-качествената от началото на сезона и креативността на Марселиньо със сигурност спомогна за това.

Мартин Райнов (Берое)
Изключително силен мач на национала срещу шампионите. Райнов отбеляза изравнителното попадение за тима си, а в останалата част от мача действаше много прецизно във всеки един компонент. Полузащитникът на старозароци показа защо е един от лидерите на тима и че не е случайно мястото му в селекцията на Петър Хубчев.

Васил Шопов (Ботев)
Новото попълнение на Ботев (Пловдив) впечатли още в първия си мач като титуляр в състава на Николай Киров. Халфът бе истинска опасност за защитата на Септември (София), а през първото полувреме атаките на “канарчетата” минаваха главно през него. Шопов се отчете и с асистенция за гола на Стивън Петков в 29-ата минута. Полузащитникът демонстрира истинска класа, след като не потърси гола, останал сам срещу стража на столичани Валентин Галев, а асистирайки към своя колега, озовал се непокрит на границата на наказателното поле.

Борислав Балджийски (Дунав)
Атакуващият полузащитник на “драконите” се вписа много бързо в схемата на Малин Орачев. Юношата на Левски направи приличен мач на старта срещу Витоша (Бистрица), a в сблъсъка срещу Ботев (Враца) разкри огромна част от своя потенциал. Балджийски и Ахмедов бяха най-опасните играчи на Дунав в битката срещу новака в Първа лига. Не е случайно, че и двамата се разписаха във вратата на Николай Кръстев.

Георги Йомов (Славия)
Талантът на “белите” буквално развинти защитата на Локомотив (Пловдив). Атакуващият футболист заби два гола в мрежата на Мартин Луков, но бе и близо до хеттрик. Йомов се отличи с изключително активна и разнообразна игра в атака. Той даде силна заявка за титулярно място в сблъска срещу Хайдук (Сплит) от Лига Европа.

Стивън Петков (Ботев)
Нападателят на Ботев (Пд) затвърди мнението, че е един от най-добрите голмайстори в родното първенство. Футболистът на “канарчетата” откри головата си сметка за сезон 2018/19 с гол във вратата на Септември (София), който помогна на пловдивчани да запишат първа победа за кампанията. Петков имаше още няколко добри възможности да покачи резултата в полза на своя тим, а при второто попадение за Ботев увлече бранител на столичани, за да може топката да достигне до Тодор Неделев.