Арсенал не успя да победи 10 от Динамо, Костадинов дебютира

Арсенал (Тула) с Михаил Александров и Георги Костадинов в състава си не успя да се възползва от численото си предимство, което имаше почти цял мач срещу Динамо Москва у дома и двубоят от първия кръг на Премиер лигата помежду им завърши 0:0.

Гостите от Москва останаха с човек по-малко още в 7-ата минута, когато беше изгонен ганайският халф Абдул Тетех.
Александров започна като титуляр и беше сменен в 57-ата минута от Даниел Лосовой. Костадинов пък се появи в игра в 58-ата минута на мястото на Кантемир Берхамов, но с включването си не успя да изведе Арсенал до успех.
В друг мач от първия кръг Рубин Казан победи с 2:1 Краснодар у дома.  С дубъл за домакините ссе отчете нападателят Сердар Азмун, който вкара в 9-ата и 38-ата минути. Между неговите попадения за гостите вкара Фьодор Смолов в 31-ата.
Грандът Зенит Санкт Петербург също стартира сезона с успех, след като се наложи с 2:0 над Енисей Красноярск като гост. Двубоят се изигра на стадион “Геолог” в Тюмен пред около 11 000 зрители.
Домакините удържаха нулевото реми до 81-ата минута ,когато националът Артьом Дзюба откри, а четири минути по-късно Далер Кузяев удвои. Като автор на първия гол във вратата на Енисей за сезона, Дзюба получи от домакините пакет с характерен местен чай с полезни свойства.