Ливърпул хвърли здрав бой на Ман Юнайтед пред 100 хил. в САЩ (видео)

Ливърпул сложи край на лошата си серия в дербито с Манчестър Юнайтед. Тази нощ мърсисайдци разбиха с 4:1 вечния си враг в среща от турнира "International Champions Cup" и спряха поредицата от 6 поредни мача без успех над този противник. Двубоят се игра в Мичиган, САЩ, пред над 100 хиляди зрители, които останаха доволни от показаното на терена. Точни за успеха на Ливърпул бяха Садио Мане от дузпа в 27-ата, Даниел Стъридж в 65-ата, Шей Оджо от дузпа в 74-ата и Джердан Шакири в 82-ата минута. Единственият гол за "Червените дяволи" бе дело на Андреас Перейра в 31-ата минута.

В 8-ата минута Хуан Мата прати топката във вратата на Ливърпул, но попадението правилно не бе зачетено заради засада.

В ответната атака Мохамед Салах бе близо до откриване на резултата. Египтянинът стреля отблизо с глава и Лий Грант трябваше да прави страхотно спасяване. При последвалия корнер се стигна до нова опасност след изстрел с глава на Вирджил ван Дайк и Андер Ерера трябваше да чисти от голлинията.

В 13-ата минута Салах отново отправи удар с глава, но този път твърде слаб, за да затрудни вратаря.

В 20-ата минута втори гол на Мата бе отменен заради засада.

В 27-ата минута Мичъл изрита Салах в наказателното поле и съдията отсъди дузпа. Садио Мане отбеляза от бялата точка.

Само четири минути по-късно Юнайтед се върна в мача. "Червените дяволи" получиха фаул на добра позиция и Андреас Перейра с прекрасно изпълнение оплете топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

В 44-ата минута Ван Дайк отново отправи изстрел с глава, но този път не затрудни вратаря Грант.

В началото на второто полувреме Ливърпул стои по-добре, но без някакви сериозни положения пред вратата на съперника. В 60-ата минута пък фен нахлу на терена и прекъсна играта за няколко минути.

В 62-ата минута Ерера центрира от фаул и Алексис изскочи зад защитата, но не успя да отиграе добре топката и тя отите в ръцете на вратаря.

В 65-ата минута Ливърпул стигна до втори гол. Джердан Шакири се пребори за топката в наказателното поле и подаде на Даниел Стъридж, който с добре насочен удар по земя вкара топката във вратата за 1:2.

Четири минути по-късно отново Стърижд стреля опасно, но този път не намери очертанията на вратата.

В 73-ата минута Ерера препъна Робъртсън в наказателното поле и мърсисайдци получиха нова дузпа. Шей Оджо хладнокръвно вкара от бялата точка за 1:3.

В 76-ата минута Алексис Санчес напредна на скорост и отправи удар, но след рикошет в защитник топката мина встрани от вратата.

В 82-ата минута Ливърпул заби пореден гол във вратата на "Червените дяволи". Дебютантът Джердан Шакири продължи да впечатлява, като се разписа със страхотна задна ножица.

Така Ливърпул завърши участието си в "International Champions Cup" с 2 победи и 1 загуба. Юнайтед пък до момента има 1 успех и 1 поражение, като му предсоти да срещне и Реал Мадрид на 1 август.