Преобразен Ботев (Пд) напомни на себе си и премина през Септември (видео+снимки)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи тима на Септември с 2:0 в първата среща от програмата на втория кръг на Първа лига. "Канарчетата" показаха атакуваща игра и бяха близо до реализирането на още попадения във вратата на Валентин Галев. В стартовата единадесеторка на Септември личаха имената на двама футболисти, преминали през Ботев. Това бяха румънският защитник Александру Бенга и младият полузащитник Асен Чандъров.
Двубоят започна с леко преимущество за футболистите на Ботев които упражниха натиск в първите минути, от който не произлезе нищо сериозно пред вратата на Валентин Галев. Последваха минути, в които и двата тима трудно достигаха до положение пред противниковата врата. Първото сериозно положение дойде в 25-ата минута, когато Тодор Неделев получи възможността да стреля от фаул в близост до наказателното поле на домакините. Полузащитникът потърси горния ляв ъгъл на вратата на Галев, но топката излезе в аут.
В 29-ата минута Стивън Петков изведе Ботев напред в резултата. Нападателят пресира Меба Диаби в близост до наказателното поле, а бранителят сбърка фатално. Топката попадна във Васил Шопов, който навлезе в наказателното поле на домакините, след което извади топката към Петков, който не сбърка на празна врата. Окрилени от попадението, футболистите на Николай Киров потърсиха второ бързо попадение. Густаво Афонсо повтори акцията на Васил Шопов от 29-ата минута и извади топката към връхлитащия Лъчезар Балтанов, който стреля в ръцете на Валентин Галев. До края на първата част футболистите на Септември не успяха да намерят правилния път към вратата на Даниел Кайзер и така двата тима се оттеглиха на почивка при аванс от един гол за "канарчетата".
Само три минути след подновяването на играта Тодор Неделев пропиля добра възможност за своя тим, стреляйки високо над вратата от близка дистанция. В 51-ата минута Неделев извади добре топката към Лъчезар Балтанов, а последният отправи истински снаряд към вратата на Галев. Топката обаче премина покрай десния страничен стълб. Минута по-късно Здравко Димитров пробва късмета си с изстрел от далечна дистанция, който затрудни Кайзер, но не попадна във вратата зад него.