Дунав с първа победа за сезона, новите “дракони” с отличен мач (видео)

Отборът на Дунав (Русе) записа първа победа в шампионата. Играчите на Малин Орачев надиграха с 3:1 Ботев (Враца) в среща от втория кръг на Първа професионална лига. Отличен мач изиграха две от новите попълнения на “драконите” Ахмед Ахмедов и Борислав Балджийски, които успяха да се разпишат в днешната среща. Божидар Васев също наказа Николай Кръстев, който днес направи много грешки под рамката на вратата. Почетното попадение за Ботев бе дело на Петър Атанасов.

Домакините първи погледнаха към противниковата врата и още в 4-ата минута Ахмед Ахмедов стреля с глава, но Николай Кръстев се намеси добре. В 23-ата минута Юлиян Ненов проби отдясно и центрира в наказателното поле към Домовчийски, но Ковачев се намеси изключително качествено, избивайки кълбото.

В 27-ата минута падна и първото попадение. Ахмедов се възползва от груба грешка на вратаря на Ботев и откри резултата на стадиона в Русе. Три минути по-късно Даниел Гаджев игра с ръка в наказателното поле и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Божидар Васев, който без да се замисли направи резултата 2:0.

Втората част започна малко по-добре за гостите. В 49-ата минута Петър Атанасов отправи удар, но кълбото премина далеч от вратата на Станислав Антонов. Малко по-късно и Венци Керчев пробва късмета си, но отново ударът не намери целта. Логичното се случи в 56-ата минута, когато Петър Атанасов се разписа с глава.
В 63-ата минута Борислав Балджийски заби първия си гол с екипа на "драконите". Халфът получи пас, след което проби мощно в наказателното поле и стреля слабо, Кръстев не се намеси добре и топката влетя в мрежата му.

В 89-ата минута резервата Иван Колев направи голям пропуск. Андреас Васев проби отляво и центрира по земя, Ковачев изби, но към нападателя на Ботев, който не успя да намали резултата. Това бе и последната интересна ситуация на "Градския стадион" в Русе.