Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Борусия (Д) изпусна победата срещу Бенфика (видео)

Борусия (Дортмунд) допусна първата си загуба в приятелския турнир "International Champions Cup". Това се случи в срещата с Бенфика тази нощ на "Хайнц Стейдиъм" в Питсбърг. Успехът на "Лисабонските орли" дойде след дузпи, като в редовното време двата тима не излъчиха победител, завършвайки при резултат 2:2. При ударите от бялата точка португалците се наложиха с 4:3.

Германците могат доста да съжаляват, че не записаха трета поредна победа. Те взеха солидна преднина от два гола през първото полувреме, но след това допуснаха обрат.

Максимилиан Филип даде преднина на Дортмунд в 20-ата минута, засичайки центриране по земя на Якоб Ларсен. Само две минути по-късно отново той удвои след като получи прехвърлящ пас зад защитата и от воле насочи топката във вратата за 2:0.

Бенфика обаче успя да се мобилизира през втората част и да изравни резултата. Първо в 51-ата минута Андре Алмейда получи пас на скорост и вкара в далечния ъгъл. След това в 69-ата минута Алфа Семедо пробва далечен удар, който рикошира в защитник, португалецът обаче отново взе топката, напредна и отблизо бе точен за крайното 2:2.

Така се наложи победителят да бъде определен с дузпи, какъвто е регламентът на турнира. Там лисабонци показаха по-здрави нерви и с 4:3 точни удара стигнаха до успеха.

Това бе последен мач за Борусия на "International Champions Cup", като отборът скоро ще се прибере в Европа и му предстои контрола с Рен на 3 август. Бенфика пък тепърва започва участието си в турнира, като следващият мач на тима е с Ювентус след два дни.