Верея и Септември заковаха нулите под непрестанния дъжд в Стара Загора

Отборите на Верея (Стара Загора) и Септември (София) завършиха наравно 0:0 в последна среща от 1-ия кръг в Първа професионална лига. Срещата на "Трейс Арена" бе съпроводена от сериозен дъжд, който повлия сериозно на представянето на двата тима. Най-сериозното положение пред една от двете врати дело на Антон Огнянов в 66-ата минута, когато футболистът на Верея не успя да засече добро центриране пред опразнената врата на Септември.

Срещата започна равностойно и двата отбора предприеха изчаквателни действия. Две скоростни атаки по лявото крило, завършили с центриране на Ишмаел Байду, не успяха да намерят свободен футболист в наказателното поле на Верея. Първото по-опасно положение пред една от двете врати дойде в 17-ата минута след изстрел с глава на Иво Иванов. Защитникът на Верея надскочи бранител на Септември след центриране от корнер, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. В 26-ата минута гостите от София отговориха с удар с глава на Васил Добрев, излязъл в аут. Десет минути по-късно Мирослав Будинов намери Борис Галчев на дъгата на наказателното поле, а капитанът на Септември отправи топовен изстрел към горния ляв ъгъл на Георги Георгиев. Стражът на домакините обаче бе на висота и с добър плонж успя да парира удара. Това бе и последното положение пред една от двете врати за първото полувреме и двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

И през второто полувреме дъждът над Стара Загора продължи да затруднява играта и на двата тима, които трудно достигаха до чисто голово положение. В 60-ата минута Мирослав Будинов опита изстрел от далечна дистанция, който бе уловен от Георги Георгиев. Три минути по-късно Милен Танев можеше да изведе Верея напред в резултата след щастлив карамбол, при който топката попадна в краката му. Нападателят на старозагорци стреля силно по земя, но Валентин Галев протегна крак и изби в ъглов удар. В 66-ата минута Антон Огнянов сътвори непростим пропуск на метри от голлинията на Септември. Футболистът на Верея получи страхотен успореден пас от Теофилос Коуроупис, но не успя да натисне топката и ударът му профуча над напречния стълб. В 78-ата минута Иван Тилев проведе солова акция, завършила с удар в ръцете на Галев. В ответната атака пък Антон Огнянов излезе зад гърба на защитата на Септември, но Диаби възстанови позицията си и парира удара му. В 86-ата минута Иван Тилев осъществи добър пробив по лявото крило, след което пусна успореден пас към Крис Гади. Нападателят на Септември стреля от движение, но в аут. Така двата тима не успяха да се победят и поделиха точките, с което сложиха край на първия кръг в Първа лига.