Американци изпуснаха Ман Юнайтед в Санта Клара (видео)

Отборите на Сан Хосе Ърткуейкс и Манчестър Юнайтед не успяха да излъчат победител в приятелски мач на "Levi's Stadium" в Санта Клара, САЩ. Срещата завърши при резултат 0:0, но американците могат повече да съжаляват, че не стигнаха до престижна победа над английския гранд, като пропуснаха доста добри положения, особено през второто полувреме.

Юнайтед бе най-близо до гола още в 4-ата минута, когато Алексис Санчес центрира прекрасно от фаул, но Ерик Байи с глава нацели напречната греда, вместо да отбележи отблизо.

В 30-ата минута самият Санчес стреля опасно от фаул и топката мина много близо до вратата, но в аут.

Сан Хосе обаче също имаше голово положение в 40-ата минута, когато Дани Хьосен получи добър шанс, но стреля в ръцете на вратаря.

В началото на втората част домакините бяха по-добрият тим на терена и пропуснаха страхотни възможности за гол. Първо в 54-ата минута Казашвили бе изпуснат в наказателното поле и стреля отблизо, но Фосу-Менса изби топката на голлинията. Две минути по-късно при едно центриране от фаул играч на Сан Хосе стреля с глава над вратата.

В 71-ата минута Томпсън отправи бомбен шут от дистанция и вратарят Грант трябваше да показва класа с блестящо спасяване.

В 78-ата минута дойде един от малкото шансове за Юнайтед през това полувреме. МакТомини бе намерен с чудесно центриране в пеналта, но изстрелът му с глава попадна в ръцете на вратаря.

В 82-ата минута американците пропуснаха поредната добра възможност, като след центриране от фаул Вондоловски стреля с глава и нацели напречната греда.

В крайна сметка срещата приключи без победител. Следващият двубой на Ман Юнайтед е срещу Милан от турнира "International Champions Cup".

Съставът на Юнайтед: Кастро (Грант 46), Валенсия (Дармиан 7), Смолинг (Туанзебе 46), Байи (Фосу-Менса 46), Шоу (Мичъл 76), Гарнър (МакТомини 46), Ерера, Перейра (Гомес 83), Санчес (Гриинуд 65), Марсиал, Чонг (Мата 46)