30 000 аплодираха Иниеста при дебюта му в Япония

Испанската легенда Андрес Иниеста дебютира за новия си клуб Висел (Кобе), но тимът загуби с 0:3 у дома от Шонан в среща от японското първенство. Доскорошният капитан на Барселона се появи като смяна в 58-ата минута, когато резултатът вече беше 0:2.

30 000 привърженици по трибуните станаха на крака, за да приветстват опитния полузащитник, а след това и аплодираха всяко негово отиграване.

В 67-ата минута обаче Висел допусна трето попадение, а усилият на Дон Андрес и неговите съотборници поне за един гол не дадоха резултат.

По средата на сезона тимът от Кобе е на шесто място в класирането.

34-годишният Иниеста подписа договор с новия си клуб до края на календарната 2020 г.
Междувременно дебют направи и бившият му съотборник в селекцията на "Ла роха" Фернандо Торес. И нападателят обаче се оказа на губещата страна, защото неговият Саган (Тосу) отстъпи вкъщи с 0:1 от Вегалта (Сандай). Хлапето влезе като резерва в 50-ата минута и пропусна няколко положения.