Попето с асистенция за Спартак (Москва) срещу Трабзонспор

Капитанът на България Ивелин Попов записа асистенция за Спартак (Москва) при победата с 4:1 над Трабзонспор. Контролата се игра в Австрия, където и двата тима са на подготовка. Най-добрият футболист у нас през последните три години влезе резерва в 74-ата минута. Той замени Глушаков, като застана в халфовата линия на схемата 4-3-3, а след това асистира за третото попадение на московчани в 89-ата минута, което отбеляза Куинси Промес. Родният национал проби отдясно и върна топката назад към холандеца, който майсторски прати коженото кълбо в мрежата.
Секунди по-късно Попов се размина с гол. Футболистът с №71 изпълни отлично пряк свободен удар, но вратарят на Трабзонспор изби със сетни усилия в корнер. След центрирането на ъгловия удар Самуел Жиго оформи крайното 4:1.

Преди почивката Денис Глушаков (29) и Куинси Промес (44) бяха авторите на головете за Спартак, докато Родалега бе дал аванс на турците в 10-ата минута.