Лаутаро Мартинес веднага започна с головете за Интер (видео)

Тимът на Интер започна лятната подготовка с категорична победа с 3:0 при гостуването на Лугано. Съставът на Лучано Спалети спечели 110-ия "Summers Cup" след попадения на Лаутаро Мартинес (16) и Ян Карамо (50,55). На стадион "Комунале Корнаредо", треньорът на "нерадзурите" започна в схема 4-2-3-1. Д`Амброзио, Ракония, Де Фрай и Далберт бяха защита пред Падели. Галярдини и Емерес бяха опорните полузащитници, докато Политано, Раджа Наинголан и Антонио Кандрева действаха зад Лаутаро Мартинес.
Бившият голаджия на Расинг демонстрира огромно желание за игра, като в 16-ата минута вкара първото попадение за Интер през сезон 2018/2019 година, а също така и първо за него с фланелката на миланския гранд. Той получи подаване от друг дебютант за "нерадзурите" - Раджа Наинголан и стреля, вратарят на домакините изби, но "Ел Торо", както наричат аржентинеца при добавката откри головата си сметка за клуба. Младият футболист имаше още няколко възможности да удвои преди паузата, докато Кандрева бе ударил гредата още в началото.

На почивката в игра влязоха Самир Ханданович, Милан Скриняр, Квадво Асамоа, Борха Валеро и Карамо. Именно французинът отбеляза другите два гола в мача. Седмицата на "нерадзурите" беше изведен в 50-ата минута от Политано и отблизо удвои, а пет минути по-късно вкара за 3:0, след като получи подаване от Кандрева.

В оставащите минути Спалети пусна доста от младите играчи в тима, които водят подготовка това лято със звездите на Интер.

Грандът от Милано има сериозни амбиции да спре хегемонията на Ювентус през този сезон, въпреки пристигането на Кристиано Роналдо.

ЛУГАНО - ИНТЕР 0:3

0:1 Мартинес (16)

0:2 Карамо (50)

0:3 Карамо (55)