Трето място за България на Европейски стрийт футбол фестивал 2018

Дамският “Отбор на надеждата”, който представи България на Европейски стрийт футбол фестивал 2018 в Грац, спечели бронзовите медали в турнира, след като победи състава на Швеция с 4:2 в двубоя за третото място. В полуфиналите българките загубиха с 4:8 от шампиона Уелс, който ги надигра и в груповата фаза ден по-рано. На второ място в състезанието при дамите завърши тимът на Финландия.

Отлично представяне в турнира направи и българският съдия Асен Станков, на който организаторите повериха мъжкия финал. Бившият играч от световното първенство по футбол за бездомни хора от Мексико 2012 свири отлично мача и получи поздравления и от двата австрийски отбора, които играха за купата.

“Отбор на надеждата” посвети третото си място на треньорката Ива Радкова, която дори влизаше като резерва в някои от мачовете на тима. Студентката от НСА печели бронзови медали от стрийт футбол фестивал за втора поредна година. По време на предишното събитие в София през 2017 тя и Иван Иванов от Стара Загора изведоха тим съставен от бежанци също до третата позиция в състезанието.