Дел Потро не даде сет на германец, следва мач с Лопес

Поставеният под №5 Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се класира за втория кръг на “Уимбълдън”. Полуфиналистът от 2013 година надигра Петер Гойовчик (Германия) с 6:3, 6:4, 6:3 за 1:50 часа. 29-годишният Дел Порто пласира 22 аса, направи 4 пробива в мача и нито един път не загуби подаването си.

Във втория кръг аржентинецът ще има за съперник 36-годишния Лопес, който е 70-и в световната ранглиста. Испанскитя ветеран надделя над Федерико Делбонис (Аржентина) с 6:3, 6:4, 6:2 за 90 минути. Испанецът подобри днес рекорда на Роджър Федерер (Швейцария), записвайки 66-о поредно участие на турнир от “Големия шлем”. Лопес е трикратен четвъртфиналист на "Уимбълдън" и тази година играе в Лондон за 17-и пореден път в кариерата си.

В други приключили към момента срещи при мъжете от днес Раду Албот (Молдова) елиминира номер 20 Пабло Кареньо Буста (Испания) с 3:6, 6:0, 6:7 (5), 6:2, 6:1 за три часа игра (днес бе доиграването на срещата), а Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина), 27-и поставен, победи Максимилиан Мартерер (Германия) с 6:3, 6:2, 6:4.

“Щастливият губещ” от квалификациите Бърнард Томич (Австралия) пък спечели срещу Хуберт Хуркач (Полша) с 6:4, 6:2, 7:6 (2).