Свитолина отпадна в първи кръг на "Уимбълдън" (всички резултати)

Поставената под номер 5 в основната схема Елина Свитолина (Украйна) отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Свитолина загуби от германката Татяна Мария с 6:7(3) , 6:4, 1:6 за 2:10 часа.
Германката доминираше в решителната трета част, в която взе първите пет гейма и без проблеми затвори мача.
Финалистката от 2012 година Агниешка Радванска (Полша) спаси шест мачбола при победата си срещу румънката Елена Габриела Рузе с 6:3, 4:6, 7:5 в оспорван мач, продължил 2:40 часа. В 10-ия гейм на третия сет Рузе имаше шест възможности да спечели мача, но всичките бяха спасени от Радванска. В следващия гейм полякинята направи пробив и при свой сервис спечели двубоя.
Катерина Синякова (Чехия) елиминира 16-а поставена и двукратна четвъртфиналистка от "Уимбълдън" КоКо Вандевеге (САЩ) с 6:7(3), 6:3, 8-6. В третата част американката пропиля аванс от 5-2 и загуби с 6-8.
Резултати от първия кръг в женската схема на Откритото първенство на Великобритания по тенис:

ВИКТОРИЯ ТОМОВА (БЪЛГАРИЯ) - Тереза Смиткова (Чехия) - 7:6(3), 6:1
2-Каролине Возняцки (Дания) - Варвара Лепченко (САЩ) - 6:0, 6:3
Дона Векич (Хърватия) - 4-Слоун Стивънс (САЩ) - 6:1, 6:3
Татяна Мария (Германия) - 5-Елина Свитолина (Украйна) - 7:6(3), 4:6, 6:1
7-Каролина Плишкова (Чехия) - Хариет Дарт (Великобритания) - 7:6(2), 2:6, 6:1
9-Винъс Уилямс (САЩ) - Йохана Ларсон (Швеция) - 6:7(3), 6:2, 6:1
10-Медисън Кийс (САЩ) - Айла Томлянович (Австралия) - 6:4, 6:2
13-Юлия Гьоргес (Германия) - Моника Пуиг (Пуерто Рико) - 6:4, 7:6(7)