ЦСКА-София завърши с трилър срещу Брьондби, Каранга се завърна с гол и изпусната дузпа (видео)

ЦСКА-София приключи контролите в Австрия с атрактивно 3:3 срещу Брьондби. Датският вицешампион поведе с две попадения на Ерцег (28, 42), а в заключителните секунди на първата част завърналият се след лечение на контузия Фернандо Каранга намали. Второто полувреме започна с гол на Френо, но с две бързи попадения на Жоржиньо (63) и Тиаго (65) футболистите на Ел Маестро стигнаха до равенството.

В 53-ата минута Каранга изпусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу дейния Енрике.

През първите двайсетина минути играта бе равностойна и без положения пред двете врати. Първата по-опасна ситуация дойде в 21-ата минута, когато датчаните се възползваха от грешка на Джеси, последва извеждащ пас към Ерцег, но Дюлгеров го затвори добре и не му позволи да шутира от границата на малкия пеналт.

В 28-ата минута малко по-настойчивата игра на Брьондби даде резултат, когато влезлият като резерва в 20-ата минута Тиблинг центрира отдясно и оставеният непокрит Ерцег вкара с шпагат от два-три метра.

ЦСКА-София можеше да изравни само 120 секунди по-късно, когато Каранга се възползва от грешка в отбраната на датчаните, озова се очи в очи с Швабе, но прехвърлящият му изстрел бе отразен от вратаря. В ответната атака Тиблинг шутира опасно, но в аут.

В 33-ата минута пред Каранга се откри нов шанс, бразилецът стреля високо над вратата от 7-8 метра, но в тази ситуация дори да бе отбелязал, попадението нямаше да бъде зачетено, тъй като реферът отсъди засада.

В 42-ата минута вицешампионът на Дания вкара втори гол. Червените сбъркаха при разиграване в центъра на терена, последва извеждащ пас към Ерцег, който с шут от границата на наказателното поле удвои.

ЦСКА-София бързо се върна в мача след попадение на Фернандо Каранга в 44-ата минута. Завърналият се след лечение на контузия бразилец получи пас от Жанио Бикел, стреля от 18 метра с десния крак, Швабе закачи топката, но това не бе достатъчно и тя се озова в мрежата му за 1:2.

На почивката отборът на Брьондби извърши множество смени, но това не се отрази на неговата игра, тъй като още в 46-ата минута резервата Френо вкара трети гол. Попадението стана след скоростна атака по дясното крило, трима футболисти на датчаните разиграха с по едно докосване, а Френо завърши комбинацията с шут, който първо срещна горната греда, а после се спря в мрежата на Черниаускас.

В 53-ата минута ЦСКА-София можеше да намали, когато червените получиха право да изпълнят дузпа за нарушение срещу Енрике Рафаел, но Каранга стреля в ръцете на вратаря.

В 58-ата минута Брьондби пропусна нови две възможности за попадение. Първо играч на датчаните шутира от опасна позиция в ръцете на Черниаускас, а секунди по-късно озовалият се очи в очи Нилсон опита да го прехвърли с глава, но вратарят на червените спаси.

Последваха силни минути на българския тим, който с два бързи гола изравни. В 63-ата минута новото попълнение Жоржиньо вкара за 2:3 с шут извън границата на наказателното поле, а 120 секунди по-късно Тиаго вкара идентичен гол за 3:3.

До края на проверката червените играеха малко по-добре от своя съперник и атакуваха по-опасно, но не успяха да се възползват при няколкото им се открили възможности, бъркайки при последното подаване.

Следващата и последна проверка на ЦСКА-София преди началото на сезона ще е срещу втородивизионния Царско село, която ще се играе в събота от 16.00 часа на стадион "Българска армия".

ЦСКА-СОФИЯ - БРЬОНДБИ 3:3