Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

ЦСКА 1948 стартира с атрактивна победа срещу тим от Втора лига, “червените" показаха куп таланти (видео+галерия)

ЦСКА 1948 започна с победа предсезонните си контроли, след като надигра с 3:2 Струмска слава в мач, който се проведе на терените в “Требич”. Гостите от Радомир, подсилени с френски вратар и колумбийски нападател, откриха резултата още в 9-ата минута, когато юношата на ЦСКА Александър Аспарухов реализира от дузпа. Попадението дойде след куриозно отсъден наказателен удар. Нападател на гостите се откъсна сам срещу Михайлов, вратарят на червените го фаулира, но играчът на тима от Радомир се изправи, догони топката и я вкара в мрежата. Съдията обаче отмени гола и посочи бялата точка, от която Аспарухов се разписа за 1:0.

66 ЦСКА 1948 - Струмска слава

Последваха няколко пропуска на червените, който изравниха чрез 21-годишното ново попълнение Николай Минков. Дошлият от Черно море футболист се разписа след диагонален шут по земя от 17-18 метра.

През втората част наставникът на ЦСКА 1948 смени целия състав. В игра се появиха младите Благоев, Л. Петков, Алексиев, Борисов и Йоан Маринов, като трима от тях са от тима до 19 години.

Червените започнаха по-настървено второто полувреме и в 52-ата минута можеха да направят пълен обрат, когато Гущеров бе съборен в наказателното поле от френския страж на гостите Конър, но изпълни слабо отсъдената дузпа и изпрати топката в аут.

Все пак ЦСКА 1948 стигна до втори гол в 60-ата минута. Петков и Гущеров разиграха добре, вторият центрира към първия и таранът на червените вкара след шут от воле с десния крак.

Попадението успокои домакините и тимът от Радомир заигра по-добре, но техен състезател пропусна да изравни от чиста позиция с глава, стреляйки в аут. Това обаче стори Тодор Зюмбулев, брат на защитника на червените Евгени Зюмбулев, който вкара в 81-ата минута след шут извън наказателното поле.

Радостта на гостите не бе дълга, тъй като Андон Гущеров вкара трети гол в 84-ата минута, оформяйки краяното 3:2 за ЦСКА-София.

ЦСКА 1948 - СТРУМСКА СЛАВА 3:2

0:1 Александър Аспарухов 9 д.
1:1 Николай Минков 37
2:1 Петко Петков 60
2:2 Тодор Зюмбулев 81
3:2 Андон Гущеров 84

ЦСКА 1948: 33. Михайлов, 39. Михайлов, 18. Попов, 14. Стоичков, 13. Смилков, 4. Христов, 10. Павлов, 11. Стефанов, 8. Цветков, 7. Минков, 27. Диков (второ полувреме: Вълков, Благоев, Л. Петков, Алексиев, Слаев, Димов, Васев, Гущеров, Маринов, Борисов, П. Петков)

СТРУМСКА СЛАВА: Контар, Николов, Чапаев, Костов, Петков, Маджиров, Динев, Панталеев, Кирев, Калдерон, Аспарухов

снимки: Иван Йочев, Sportal.bg