Защитаващата титлата си Плишкова отпадна на 1/4-финалите в Ийстбърн

Защитаващата титлата си Каролина Плишкова (Чехия) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на трева в Ийстбърн с награден фонд 917 хиляди долара. Поставената под номер 2 Плишкова загуби от Арина Сабаленка от Беларус с 3:6, 6:2, 6:7(5) за 2:12 часа. В третата част Плишкова пропиля аванс от 4:1, а в тайбрека след 5:5 съперничката й взе две поредни точки и затвори мача.

Победителката в надпреварата през 2008 година Агниешка Радванска (Полша) се класира за полуфиналите след успех над номер 5 Елена Остапенко (Латвия) с 6:2, 7:5 за 89 минути. Двубоят предложи 11 пробива, от които 7 направи Радванска. Полякинята отстъпваше с 4:5 във втория сет, но взе три поредни гейма и стигна до победата. Радванска и Сабаленка ще играят една срещу друга в спор за място на финала.
В другите два четвъртфинала водачката в схемата и победителка в турнира през 2009 година Каролине Возняцки (Дания) ще играе срещу Ашли Барти от Австралия. Бившата номер 1 в света Анжелик Кербер излиза срещу номер 7 Даря Касаткина (Русия).