Теодор Салпаров: Не е резонно да мислим, че ще победим Канада лесно

България отстъпи с 0:3 гейма на Франция в първия си мач от Група 16 в Лигата на нациите във Варна. Това е четвърта домакинска загуба за тима воден от Пламен Константинов и общо седма в турнира. След мача либерото на тима Теодор Салпаров говори пред BGvolleyball.com за проблемите в националния отбор и сблъсъка с Канада:

"Напрежението ни изигра лоша шега. Определено телата ни бяха тук, а главите ги нямаше. А главата командва цялото тяло. Може би се е събрала и морална умора след тежките пътувания и многото мачове. Всичко е свързано. Ние тренираме по-добре, отколкото играхме днес.

Съгласен съм с мнението на треньора, че това беше най-слабият ни мач. Има такива мачове. Лошото е, че се случи във Варна пред домашна публика, защото вече имаме четири загуби вкъщи. Отборът не играе така, както ни се иска на всички. Трябва да се успеем да излезем от това положение, защото, ако продължаваме така ще има такива неприятни загуби и в бъдеще.

Канада се представя много силно в Лигата. Отборът има голям прогрес с идването на треньора Стефан Антига. Играе много симпатичен и грамотен волейбол и заслужено спечели с 3:0 срещу Бразилия. С оглед на това как играем, няма да е резонно да си мислим, че ще победим Канада лесно. Да, побеждавали сме ги, но това става с игра и себераздаване.

Канада играе много грамотно на блок и в защита. Стилът им е като на САЩ. На това ниво, тези неща дават голяма разлика и спокойствие на един отбор. Няма да ни е никак лесно. Стоят много добре технически и тактически на игрището. Ще бъде трудно, но не и невъзможно", заяви Теди Салпаров.