Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) /Почивка/

Автогол в 95-ата донесе щастлива победа на Иран (видео)

С автогол в петата минута на добавеното време Иран постигна ценна победа с 1:0 над Мароко в първата среща в Група “В” на Мондиала в Русия. Тогава появилият се като смяна Азиз Бухадуз засече топката в собствената си мрежа. Това попадение дойде изненадващо, защото мачът логично отиваше към 0:0.
Тимът от Северна Африка имаше доста положения в началните минути, но липсваше точност и класа, когато топката стигаше до наказателното поле. Персите предимно се защитаваха, но в 43-ата минута стигнаха до 100-процентова възможност, но Сардар Азмун пропусна сам срещу вратаря. През втората част опасностите изчезнаха и двата отбора изглеждаха примирени от очертаващото се реми. Тогава обаче дойде едно центриране отляво, при което Бухадуз имаше нещастието да отклони кълбото в своята врата.
Вторият изобщо успех на Иран на СП може да обърка сметките на фаворитите в групата Португалия и Испания, които се срещат от 21:00 часа.
Мароканците разчитаха в защита на играещите в Ювентус и Реал Мадрид Меди Бенатия и Ашраф Хакими, който действаше като ляв бек, а в предни позиции се подвизаваха едно от откритията на изминалия сезон в германската Бундеслига Амин Арит от Шалке 04 и Хаким Зиеш от Аякс.

Иранците разчитаха на класата на нападателите си Сардар Азмун от Рубин и Карим Ансарифард от гръцкия Олимпиакос.
Противно на очакванията и двата отбора заложиха на схеми с по четирима защитници.
Още във 2-ата минута мароканците можеха да излязат напред в резултата, но Амин Арит не уцели вратата от воле. След още две минути играчите в червени екипи стигнаха до нов шанс, но топката беше избита в корнер.
Символичните домакини продължиха да натискат и в 8-ата минута Аюб Ел Кааби шутира до гредата.
Най-опасно за иранците стана в 19-ата минута, но вратарят Алиреза Бейранвад спаси шута на Бенатия, който влизаше в мрежата.
Персите показаха, че могат и да атакуват само минута след това, но не успяха да завършат с добър изстрел.
Амин Арит се вклини в отбраната на иранците в 30-ата минута, но ударът му по диагонала беше слаб.
Постепенно обаче темпото спадна и това не се харесваше на запалянковците.
В 43-ата минута Азмун излезе сам срещу вратаря, но би в тялото му и така пропусна най-добрата възможност до момента в актива на състава на Карлуш Кейрош.
След антракта играта стана се по-изравнена, като мароканците не се радваха на превъзходството си от първата половина на първата част. Лошото беше, че вече и чистите положения ги нямаше.
Такова дойде чак в 80-ата минута - след изстрел на Зиеш, но Бейранвад майсторски отрази.
Реферът Джунейт Чакър даде 6-минутно продължение и малко преди неговото изтичане иранците спечелиха нарушение вляво от наказателното поле, от което падна и голът.
В следващия кръг на 20 юни Мароко срещу португалците, а в същия ден Иран ще се опита да изненада испанците.