Валядолид на 90 минути от Примера

Отборът на Валядолид разгроми Нумансия като гост с 3:0 в първия финален плейоф за влизане в Примера дивисион и вече предвкусва участието си в елита на Испания през новия сезон.

Само чудо може да помогне на Нумансия да заличи такъв пасив на реванша, който ще се проведе на 16 юни, събота.
Двата тима не изневериха на обичайния си стил на игра, като Валядолид заложи на дългите топки и бързината на Хайме Мата, докато Нумансия търсеше гола чрез постепенни атаки.
Тактиката на Валядолид обаче се оказа по-успешна и гостите откриха в 36-ата минута чрез Кико, който се разписа с глава след центриране в наказателното поле, а домакините претендираха за засада. През втората част домакините пуснаха нови два гола, като техни автори станаха Пабло Ервиас с далечен удар в 58-ата и Оскар Плано в 67-ата след самостоятелна акция.