Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Хърватия обърна Сенегал в загрявката за Мондиала

Националният отбор на Хърватия записа победа с 2:1 над Сенегал в последната си проверка преди началото на световното първенство. "Шахматистите" направиха обрат в мача, който се изигра в Осиек.

Гостите първи откриха резултата в срещата в началото на второто полувреме. В 48-ата минута Исмайла Сар бе намерен с дълъг пас в наказателното поле, овладя технично и веднага прати топката във вратата за 0:1.

В 63-ата минута Иван Перишич възстанови равенството след чудесно изпълнен фаул.

Победният гол за домакините бе дело на Андрей Крамарич в 78-ата минута, който отправи удар, топката куриозно рикошира в съперников играч, за да се върне в нападателя, който при втория опит не сгреши за крайното 2:1.

Това бе последна проверка за Хърватия преди Мондиала, като на 16 юни възпитаниците на Златко Далич ще изиграят първия си мач на световните финали срещу Нигерия.

Сенегал пък ще има още един приятелски мач преди да отпътува за Русия. На 11 юни африканците ще се изправят срещу Южна Корея.