Шиникова и Костова на полуфинал в Чехия

Българките Елица Костова и Изабелла Шиникова се класираха за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Старе Сплави (Чехия) с награден фонд 25 хиляди долара и гостоприемство. Поставената под номер Костова победи квалификантката Ани Миачика (Хърватия) с 6:2, 2:6, 6:4 за 2:05 часа. Българката направи серия от три поредни гейма в края на третия сет, за да приключи мача.

Номер 5 Шиникова спечели срещу квалификантката Тайисия Мордергер (Германия) със 7:5, 6:7 (4), 6:4 за 2:47 часа. В третата част Шиникова преодоля пасив от 2:4, но след четири поредни гейма стигна до успеха.

Двете българки заработиха по 22 точки за световната ранглиста и по 1144 долара. На полуфиналите Костова ще играе срещу Ребека Срамкова (Словакия), а Шиникова среща участващата с "уайлд кард" Моника Килнарова (Чехия).

В турнира на двойки Шиникова и Ксения Бекер (Русия), трети поставени, отпаднаха на полуфиналите след загуба от номер 2 Мария Марфутина (Русия) и Анастасия Зарицка (Чехия) с 1:6, 6:3, 3-10 за 66 минути.