Звезди на Левски и ЦСКА-София титуляри в шоу с 4 гола (видео)

Исландия и Гана направиха зрелищно равенство 2:2 в контрола, която беше част от поготовката на домакините за Мондиал 2018. Титуляр за исландците беше защитникът на Левски Холмар Ейолфсон, а за "черните звезди" 81 минути игра крилото на ЦСКА-София Едвин Джеси.

В проверката срещу Норвегия преди няколко дни Исландия се пропука в края на мача, а същото се повтори и днес. Още в 6-ата минута Карл Арнасон засече центриране от корнер и откри резултата, а в 40-ата Алфред Финбогасон с глава покачи на 2:0.
Ганайците разчитаха предимно на далечни удари на капитана си Томас. В 66-ата минута Касим Нуху се оказа на удобна позиция в наказателното поле и с много точен изстрел върна интригата. Последваха сериозни пропуски на домакините, за да дойде 87-ата минута и изравнителното попадение на Томас. Халфът на Атлетико Мадрид получи пас от левия фланг и с едно докосване оформи крайното 2:2.

Исландия започва участието си на световнит финали с мач срещу Аржентина на 15 юни.

ИСЛАНДИЯ - ГАНА 2:2 (2:0)
1:0 К. Арнасон (6)
2:0 А. Финбогасон (40)
2:1 К. Нуху (66)
2:2 Т. Тейе (87)