Тийм не даде шанс на грохналия Зверев (видео)

Поставеният под №7 австриец Доминик Тийм се класира за трета поредна година на полуфиналите на "Ролан Гарос". В първия приключил при мъжете 1/4-финал Тийм разгроми с 6:4, 6:2, 6:1 поставения под №2 германец Александър Зверев, който изглеждаше зле физически след първия сет и не можа да се противопостави на съперника си. 21-годишният Зверев имаше три петсетови мача на тазгодишното Открито първенство на Франция и това изглежда му се отрази днес, като германецът имаше сериозни проблеми с придвижването си на корта и може би страдаше от разтежение. На полуфиналите Тийм ще играе с шампиона от 2016 година Новак Джокович (Сърбия) или с италианеца Марко Чекинато.

Интрига имаше само в първия сет, в който в първите 6 гейма нямаше възможности за пробив и играта бе равностойна. Тийм обаче проби за 4:3 и оттук до края на двубоя контролираше случващото се на централния корт "Филип Шатрие". Австриецът затвори сета с 6:4, а във втората част Зверев взе първия гейм, но след това състоянието му не му позволи да бъде равностоен. Тийм поведе с 5:1 и без да се напряга много взе и втория сет. В третата част мачът просто се доиграваше. Тийм поведе с 4:0, Зверев се пребори за гейм, но това не промени нищо и австриецът записа петата си победа от седем мача срещу германеца.

Тийм направи 5 аса, 25 уинъра и записа 20 непредизвикани грешки по пътя към победата, която дойде след 1 час и 50 минути игра. Австриецът вече е в серия от 9 поредни победи, след като непосредствено преди "Ролан Гарос" спечели турнира в Лион.