Кийс е първата полуфиналистка на "Ролан Гарос" (видео)

Поставената под №13 Мадисън Кийс е първата полуфиналистка на тазгодишния "Ролан Гарос". 23-годишната американка надигра със 7:6 (5), 6:4 представителката на Казахстан Юлия Путинцева на 1/4-финалите. Финалистката на US Open Кийс имаше само един 1/8-финал в кариерата си в Париж до тази година, но ето, че вече е във фазата на най-добрите четири. За място на финала американката ще спори със сънародничката си Слоун Стивънс (от която загуби на финала в Ню Йорк) или срещу изгряващата руска звезда Дария Касаткина.

В първите 6 гейма днес нямаше пробиви, но в седимя Путинцева взе подаването на съперничката си, а после поведе с 5:3 и изглеждаше по-близо до победата в първата част. Кийс обаче обърна резултата до 6:5 и дори имаше два поредни сетбола в 12-ия гейм при сервис на Путинцева, но представителката на Казахстан ги отрази и се добра до тайбрек. В него Путинцева взе първите две точки, но Кийс направи обрат и поведе с 4:2. След това резултатът се движеше 5:3 и 6:4 в полза на Кийс, която реализира четвъртия си сетбол и със 7:5 се пребори за първата част.

Във втората част имаше само един пробив и той бе реализиран от Кийс в седмия гейм. Този пробив се оказа напълно достатъчен на американката и след 1 час и 24 минути тя преодоля съперничката си.