Студио Дерби представя новите членове на елита

Адриан Андреев троши ракети при победа на "Ролан Гарос"

Адриан Андреев дебютира на "Ролан Гарос" с победа. Той победи 15-годишния Артюр Казо с 6:2, 7:6 (6) в първия кръг на турнира при юношите. Българският талант имаше нужда от 1 час и 41 минути, за да стигне до успеха. Поставеният под номер 7 в основната схема ще се изправи срещу Гилберт Соарес Клиер във втория кръг.

Казо успя да затрудни Андреев, като французинът имаше своите моменти и в първия сет, въпреки че спечели два гейма. В началото на втората част Адриан, който е шести в света при юношите, изигра много слаб сервис гейм и допусна пробив, а малко по-късно изпусна нервите, като потроши една от ракетите си. В този период той допускаше доста непредизвикани грешки, но успя да обърне да върне пробива и да изравни. Стигна се до тайбрек, в който Андреев стигна до победата при третия си мачбол.