Перу удари мощно Саудитска Арабия с два гола на Гереро

Отборът на Перу показа мощ преди световното първенство по футбол в Русия, след като нанесе тежка загуба с 3:0 над друг от участниците в Мондиала - Саудитска Арабия.

Двубоят се изигра в Сенкт Гален, Швейцария, като южноамериканците не оставиха никакво съмнение в превъзходството си над тима, който ще видим в мача на откриването срещу домакина Русия.

Първото попадение в мача падна още в 20-ата минута, когато се разписа Андре Карийо. Малко преди почивката нападателят и капитан на Перу Паоло Гереро удвои аванса на "инките".

Отново той в средата на второто полувреме оформи крайния резултат. До последно участието на 34-годишния таран на световното беше под въпрос заради наказание за употреба на кокаин, но в крайна сметка той

получи "зелена" светлина

да играе на Мондиала.

Това беше предпоследната контрола и за двата тима преди световното. На 8 юни саудитите ще играят със световния шампион Германия, а ден по-късно Перу ще се изправи срещу Швеция.