Евтимова преклони глава пред италианка на финала в Анталия

Българката Диа Евтимова загуби финала на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара. Третата в схемата Евтимова претърпя поражение от поставената под номер 4 Федерика Билардо (Италия) с 1:6, 6:4, 1:6 след 2:21 часа игра.

Билардо взе осем от първите девет гейма, но 31-годишната софиянка успя да реализира обрат във втория сет и изравни резултата. В третата част италианката отново имаше превъзходство и дръпна с 5:0 по пътя си към крайната победа.

Евтимова все пак си осигури 7 точки за световната ранглиста и по 1470 долара, но не успя да спечели първа титла за сезона на сингъл и общо девета в кариерата си в турнирите на ITF. Тя все пак си осигури трофей в Анталия през тази седмица, след като на двойки заедно с Ангелина Журавльова (Русия) спечелиха финала вчера срещу Марина Чернишова (Украйна) и Мелис Сезер (Турция) със 7:5, 3:6, 14-12.