Джон О'Шей се сбогува с националния отбор с победа

Защитникът Джон О'Шей изигра последния си мач за националния отбор на Ейре. Това стана факт в контролата срещу САЩ, играна на "Авива Стейдиъм" в Дъблин. Бившият бранител на Манчестър Юнайтед започна мача като титуляр и бе заменен в 35-ата минута под аплодисментите на публиката. Иначе срещата завърши при резултат 2:1, а номерата и на двата тима бяха в цветовете на дъгата, като така те показаха подкрепа на ЛГБТ обществото.

САЩ откри резултата в самия край на първото полувреме. Тогава след центриране от корнер Миазга свали с глава за Боби Ууд, който отблизо засече във вратата за 0:1.

В 57-ата минута Ейре възстанови равенството. При едно центриране в пеналта Кевин Лонг с глава насочи топката към Греъм Бърк, който отблизо бе точен за 1:1, вкарвайки дебютния гол за родината си.

В 67-ата минута домакините можеха да поведат, но попадение на Дара Лениан бе отменено заради засада.

Все пак ирландците успяха да извоюват победата в самия край на мача, когато Джеймс Маклийн финтира защитник в наказателното поле и топката се оказа много удобна за Алан Бърк, който с мощен удар я прати под гредата за крайното 2:1.