Англия се справи с Нигерия в първата си контрола преди Мондиала (видео)

Англия започна с победа подготовката си за световното първенство в Русия. "Трите лъва" надиграха с 2:1 състава на Нигерия в среща, играна пред 70 хил. зрители на "Уембли" в Лондон. Гари Кейхил и Хари Кейн отбелязаха двете попадения за домакините в 7-ата и 39-ата минута, а за гостите се разписа Алекс Иуоби в 47-ата минута.

Англия започна силно мача и още в 7-ата минута стигна до откриване на резултата, когато при едно центриране от корнер Гари Кейхил с глава насочи топката неспасяемо във вратата.

След това домакините продължиха да имат инициативата и пропуснаха няколко добри възможности. В 13-ата минута удар на Рахим Стърлинг мина покрай вратата. След това в 38-ата минута отново Стърлинг шутира опасно близо до гредата.

В 39-ата минута Англия материализира превъзходството си с втори гол. Стърлинг подаде на Хари Кейн пред наказателното поле и той с удар по земя бе точен за 2:0.

В началото на втората част обаче Нигерия започна по-добре и върна едно попадение. В 47-ата минута Алекс Иуоби с хитър пас изведе Одион Игало в наказателното поле, неговият удар се отби от гредата, но Иуоби бе най-съобразителен да стигне отново до топката и да я прати в мрежата.

В 69-ата минута "Суперорлите" имаха нова добра възможност, като Джон Оби Микел стреля от дистанция и Джордан Пикфорд трябваше да се намесва решително.

В 86-ата минута Маркъс Рашфорд получи хубаво центриране в пеналта, но ударът му с глава мина над вратата.

Това бе първата от двете контроли на Англия преди Мондиала, като "Трите лъва" ще играят след пет дни и с Коста Рика. За Нигерия пък това е втора проверка след равенството 1:1 с Конго преди дни. "Суперорлите" ще имат и още една контрола с Чехия на 6 юни.