Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Дел Потро не даде сет на испанец

Поставеният под №5 Хуан Мартин Дел Потро преодоля третия кръг на “Ролан Гарос” след убедителна победа срещу испанеца Алберт Рамос-Винолас. Аржентинецът спечели със 7:5, 6:4, 6:1 и се класира за осминафиналите, където негов противник ще бъде (№9) Джон Иснър (САЩ) или Пиер-Юг Ербер (Франция).

Бившият шампион на US Open Дел Потро направи пробив за 5:3 в първия сет, но не успя да спечели следващото си подаване. Поставеният под №31 испанец изравни за 5:5, но пък се пропука в 12-ия гейм, сервирайки за оставане в сета.

Във втората част Рамос успя да пробие за 3:2, но веднага след това Дел Потро направи рибрейк. Играта продължи гейм за гейм без пробиви, но при 5:4 Дел Потро отново спечели подаването на испанеца и поведе с 2:0 сета в резултата. В третата част аржентинецът бе безпощаден, даде на съперника си само гейм и намери място във фазата на осминафиналите.