Австралия загря за Световното със солидна победа над Чехия

Матю Леки вкара вкара първото попадение за победата на Австралия с 4:0 срещу Чехия в контрола. Нападателят на Херта Берлин откри резултата в 32-ата минута на стадиона в австрийския град Санкт Пьолтен. Андрю Набут удвои в 54-ата минута, а Леки направи резултата класически 15 минути преди края на срещата. Футболистите на Берт ван Марвайк стигна и до четвърти гол в минутите до края на срещата. Якуб Югас прати топката в собствената си мрежа при опит да изчисти. Австралия се изправя срещу Франция, Дания и Перу в група C на Световното първенство. На 9 юни е последната контрола на тима преди старта срещу Унгария.