Очаквайте: Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Черно море срази Марек и взе гейм с 25:9

Волейболистите на Черно море (Варна) постигнаха едва втора победа от началото на сезона в Суперлигата на България, след като надиграха като домакини Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:20, 25:23, 22:25, 25:9) в мач от 7-ия кръг, игра тази вечер пред около 200 зрители в местната зала "Христо Борисов".

Така волейболистите, водени от Димитър Пангаров, останаха 10-и във временното класиране с 2 победи, 5 загуби и 7 точки. Марек пък се смъкна на 7-о място с 4 победи, 3 загуби и 10 точки, с колкото е и 6-ия Монтана, но с по-добри показатели. В следващия 8-и кръг Черно море гостува на Дунав (Русе), а дупничани ще са домакини на ЦСКА. Срещите са следващата събота (8 декември) от 17,00 часа.

Домакините от Черно море изненадаха дупничани и започнаха отлично в първия гейм на мача. Те диктуваха играта и спокойно го затвориха след 25:20. Втората част бе равностойна, като Марек успешно поддържаше равенството до 20:20. В решителните минути, обаче, варненци се наложиха и спечелиха и тази част с 25:23, за да поведат с 2:0 гейма. Едва в третия гейм дупничани показаха своите възможности и намалиха изоставането си след 25:22. Това, обаче, бе само моментен порив, като в четвъртата част Черно море буквално изригна. Варненци поведоха с 9:1 и 19:6, като сразиха Марек и ги оставиха на едва 9 точки за крайното 3:1.