Черно море се пребори с Етър във варненския мраз (видео)

Отборът на Черно море победи с 1:0 Етър в първи мач от 17-ия кръг на Първа лига. Единственото попадение отбеляза Радослав Василев малко след като се появи в игра в средата на втората част. Двата тима бяха силно затруднени от мразовитото време във Варна и срещата не предложи много вълнуващи моменти. Все пак “моряците” успяха по-бързо да се адаптират към тежките условия и бяха по-активният тима на терена. Освен попадението на два пъти те нацелиха и гредите зад Христо Иванов.

Първата реална опасност в срещата дойде чак в 25-ата минута. Тогава далечен удар на Аристот Ндонгала бе докоснат от Иванов, за да се отбие в гредата и да излезе извън терена. Малко по-късно отново крилото стреля от дистанция, като Иванов този път улови кълбото.

След спокойно начало на втората част, резултатът бе открит от домакините в 63-ата минута. Мартин Минчев проби по лявото крило и след като се освободи от Иван Скерлев, центрира отлично към Василев, който се бе появил в игра само минута по-рано, и засече кълбото в мрежата.

В 73-ата минута Жоржиньо напредна през центъра на терена и стреля, но топката рикошира в лявата греда на Иванов преди да излезе в аут. Към края на мача гостите тругнаха по-смело напред в търсене на изравняване, но стигнаха едва до един удар на Флорент Боджадж, който бе отразен от Георги Китанов.

По този начин двата отбора се изравниха по точки в класирането. И двата тима са с по 24 точки и се борят за място в топ 6. В момента Черно море е на място над чертата за горната част на таблицата, докато Етър е седми.