Севиля пропусна момента и сега става още по-тежко (видео)

Лидерът в испанското първенство Севиля пропусна да си подсигури мястото на 1/16-финалите в Лига Европа и сега дори рискува да остане зад борда. В среща от петия кръг на Група “J” отборът загуби с 0:1 при визитата си на Стандарт (Лиеж). Така двата тима вече имат по 9 точки, а лидер в Краснодар с 12 пункта. Испанците имат предимството в преките дуели срещу белгийците, но пък в последния кръг приемат руския тим, докато съставът от Лиеж ще гостува на Акхисар, който няма дори точка.

Муса Дженепо реализира гола за Стандард след 62 минути игра, след като през първата част Фернандо Васкес беше ударил греда и така гостите бяха пропуснали добра възможност да излязат напред.

В рамките на четири минути почти веднага след попадението на белгийците Пабло Сарабия си изкара два жълти картона и беше изгонен, което допълнително затрудни отбора от Андалусия. В крайна сметка Стандард запази преднината си, а този същият Дженепо също стреля в гредата.