Монако не изненада Атлетико Мадрид, Фалкао зарадва "дюшекчиите" (видео + галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид надигра с 2:0 Монако на своя стадион "Wanda Metropolitano" в мач от Група “А” на Шампионската лига. Домакините излязоха напред в резултата още във втората минута след щастлив рикошет и автогол на Беноа Бадиашил след удар на Коке. В 24-ата минута Антоан Гризман бе точен за 2:0. В 82-ата минута Стефан Савич получи червен картон и испанците доиграха двубоя с човек по-малко. Изгонването на Савич бе съпроводено и с дузпа, която обаче бе пропусната от бившия любимец на феновете на Атлети Радамел Фалкао.
С тази победа “дюшекчиите” на Диего Симеоне събраха 12 точки и временно се изкачиха на първо място в класирането в групата, като си гарантираха и място на осминафиналите. Воденият от Тиери Анри тим на Монако пък остава на последната четвърта позиция с едва една точка, а предстои да се изиграе другият мач в тази група - Борусия (Дортмунд) - Брюж.

Анхел Корея бе избран от Диего Симеоне за партньор на Антоан Гризман в атаката на “дюшекчиите” тази вечер, а Самюел Грандсир и Муса Сила бяха двамата най-офанзивни футболисти на Монако.

Още във втората минута домакините излязоха напред в резултата - след автогол на Беноа Бадиашил след удар на Коке във втората минута. Халфът опита удар извън наказателното поле, топката се отклони от тялото на Бадиашил, подлъга стража Диего Беналио и се озава във вратата на гостите.

15 Атлетико Мадрид - Монако

В 8-ата минута сантиметри не достигнаха на Тома Льомар да направи резултата 2:0. Световният шампион с Франция стреля блестящо от фаул, но уцели десния страничен стълб на Беналио.

В 24-ата минута друг световен шампион с Франция - Антоан Гризман, реализира попадение за 2:0. Той направи страхотна комбинация с Анхел Корея и с техничен удар от близко разстояние преодоля Беналио.

В началото на второто полувреме Сантяго Ариас от Атлетико бе спрян непозволено от играч на Монако в наказателното поле на гостите, но сигнал за дузпа не последва.

В 60-ата минута включилият се от пейката за Монако Радамел Фалкао бе близо до гол във вратата на бившия си тим Атлетико. Колумбийският нападател получи дълъг пас в наказателното поле на домакините, извъртя се и стреля, но право в Ян Облак.

В 82-ата минута пред гостите се откри златен шанс да направят мача интересен в края му. Стефан Савич предизвика дузпа в полза на монегаските с игра с ръка в наказателното поле. Черногорският защитник получи червен картон, а Фалкао застана зад топката, за да изпълни отсъдената дузпа. Колумбиецът обаче не уцели вратата и Монако пропиля идеална възможност да се върне в мача.

В заключителните минути имаше работа за вратаря на Атлети Ян Облак, но в крайна сметка тимът на Диего Симеоне взе своето и ще чака спокойно последния кръг от груповата фаза, в който гостува на Клуб Брюж.