Шахтьор нокаутира Хофе в последната минута (видео)

Шахтьор (Донецк) надви Хофенхайм с 3:2 в истински голов трилър в Зинсхайм и запази живи надеждите си за класиране на осминафиналите в Шампионската лига. Бразилецът Тайсон вкара победния гол в добавеното време, за да донесе така важните три точки на "миньорите". Успехът изкачи Шахтьор на трето място в групата, а при победа в домакинството на Лион в последния кръг, украинският гранд ще си осигури участие във фазата на директните елиминации.

Хофенхайм показа характер и изравни от 0:2, но след 60-ата минута игра с човек по-малко заради червен картон на Адам Салай и това се оказа фатално. Тимът на Юлиан Нагелсман вече е на дъното в групата с 3 точки и без шансове да продължи в турнира.

13 Хофенхайм - Шахтьор

Домакините намалиха в 17-ата минута с попадение на Андрей Крамарич. Хърватският национал наказа груба грешка на вратаря Андрий Пятов и го прехвърли за 1:2. В края на полувремето Стивен Цубер се оказа на точното място и изравни.

Хофенхайм имаше всички основания да се надява на пълен обрат. Пятов се реваншира с важна намеса след удар на Павел Кадержабек, а домакините не спираха да атакуват. Те обаче се оказаха жертва на глупостта на Салай, който направи две груби нарушения за две минути и остави отбора си в намален състав.

Въпреки това, Крамарич и Цубер пропуснаха добри положения пред вратата на Шахтьор. В 83-ата минута Виктор Коваленко от гостите нацели гредата. Съперниците продължиха да търсят победата и късметът се усмихна на украинците във втората минута на добавеното време, когато Исмаили подаде на Тайсон и капитанът вкара така ценния трети гол за тима на Пауло Фонсека.

Хофенхайм все още има теоретични шансове за третото място и участие в Лига Европа, но те минават през задължителна победа като гост на Манчестър Сити. Шахтьор пък приема конкурента си за втората позиция Лион и ако спечели, ще финишира пред французите.