Валенсия най-сетне се развихри (видео)

Отборът на Валенсия най-после зарадва “Местайя” с изразителна победа, надигравайки с 3:0 гостуващия Райо Валекано в двубой от 13-ия кръг на Примера дивисион. Санти Мина влезе в ролята на голаджия, записвайки две попадения на сметката си (35 и 61). Кевин Гамейро се присъедини към успеха с гол в 76-ата минута. Това е едва трета победа за “лос че” в Ла Лига, която изкачи тима до средата на класирането.

Санти Мина започна сезона като четвърти нападател на Марселино, но два месеца по-късно е основен коз в атаката на “прилепите”. По-добрата игра на “бяло-черните” им донесе гол в 35-ата минута. Родриго изведе на скорост Санти Мина, който изпрери защитник и отбеляза сам срещу вратаря. В 61-ата Габриел Паулища овладя на гърди на втората греда и стреля към далечния ъгъл, вратарят изби към Мина, който реализира при добавката - 2:0. В 76-ата Родриго отново асистира за попадение при скоростна акция. Този път той изведе Гамейро, който търкулна топката покрай вратаря за 3:0. В 87-ата “пчеличките” останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Адвинкула.