“Българският” Шчечин падна от Катовице, и бе унижен с 12:25 в 4-ия гейм (видео + снимки)

“Българският” отбор на Сточния (Шчечин), в който играят трима български волейболисти - Матей Казийски, Николай Пенчев и Аспарух Аспарухов, а спортен директор е Радостин Стойчев допусна 3-та загуба от началото на сезона в полската Plus Liga,

Тимът от Шчичин, който изпадна във финансова криза, а волейболистите са получили само по една заплата от началото на сезона, загубиха гостуването си на ГКС (Катовице) с 1:3 (23:25, 26:28, 25:17, 12:25) пред 1000 зрители в мач от 9-ия кръг.

Възпитаниците на Миха Гогол играха равностойно през първите 2 части, но ги загубиха драматично. Матей Казийски и Бартош Курек поведоха съотборниците си към успех в третата част с 25:17, но в 4-ата част бяха тотално унижени и успяха да запишат само 12 точки.

Матей Казийски игра цял мач за Шчечин и записа 10 точки (1 ас, 50% ефективност в атака, 4% перфектно и 10% позитивно посрещане). Николай Пенчев влизаше като резерва във втората и 4-ата част, а Аспарух Аспарухов не се появи в игра.

Канадският национал Никълъс Хоуг стана най-резултатен за гостите с 21 точки (3 аса, 67% ефективност в атака, 6% перфектно и 44% позитивно посрещане). Звездата Бартош Курек заби 19 точки (1 блок, 55% ефективност в атака).

Карол Бутрин заби 20 точки (1 ас, 2 блока, 50% ефективност в атака), а белгиецът Тома Русо добави още 17 точки (2 аса, 3 блока 55% ефективност в атака, 12% перфектно и 24% позитивно посрещане) за третата победа на Катовице в елита.

ГКС КАТОВИЦЕ - СТОЧНИЯ (ШЧЕЧИН) 3:1 (25:23, 28:26, 17:25, 25:12)

КАТОВИЦЕ: Марчин Коменда, Карол Бутрин 20, Тома Русо 17, Рафал Собански 15, Бартоломей Крулински 5, Емануел Кохут 8 - Давид Огорек-либеро (Бартош Кжисиек 2, Давид Вох, Доминик Деповски 1, Гонсало Кирога, Мачей Фиялек, Бартош Марлански-либеро)
Старши треньор: ПЬОТЪР ГРУШКА
ШЧЕЧИН: Лукаш Жигадло 1, Бартош Курек 19, МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 10,  Никълъс Хоук 21, Януш Галазка 4, Симон Ван Де Вуурде 7 - Адриан Михулка-либеро (Никола Росар-либеро, НИКОЛАЙ ПЕНЧЕВ, Александер Мажиаж, Брутоломей Клут)

Старши треньор: МИХАЛ ГОГОЛ.