Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Удинезе сложи край на кошмара Рома (видео)

Отборът на Удинезе надви Рома с 1:0 като домакин в първия мач от 13-ия кръг на Серия “А”. Фриуланите бяха загубили последните си 10 мача срещу Рома в италианското първенство и нямаха победа срещу столичани от 2011 година, но в дебюта на новия си треньор Давиде Никола успяха да излъжат съперника си с гол на аржентинския нападател Родриго де Паул в 54-ата минута.

В 8-ата минута Стефан Ел Шаарауи пробва удар от границата на наказателното поле, но не затрудни стража Хуан Мусо. В 16-ата минута пък грешка на Федерико Фасио позволи на Родриго де Паул да остане сам срущу Антонио Миранте, но резервният страж на “вълците” се намеси стабилно. В 28-ата минута Игнасио Пусето стреля опасно, но неточно с глава след центриране отдясно и Рома оцеля в тази ситуация. Малко след това пък Валон Бехрами опита шут от далечно разстояние, но мерникът му изневери, макар и не с много. Гостите отговориха с шут от трудна позиция на Александър Коларов в 33-ата минута, като топката излезе в аут.

В 36-ата минута пред Патрик Шик се откри чудесна възможност за гол, но получилият място в стартовия състав на Рома чешки нападател стреля с глава право в стража Мусо, който уверено улови топката. В 41-ата минута пък Мусо направи добро спасяване след удар от фаул на Коларов.

Три минути след паузата Лоренцо Пелегрини падна в наказателното поле на Удинезе след съприкосновение със Самир, като изглеждаше, че по-скоро има нарушение, но реферът прецени, че всичко е било в рамките на правилата в тази ситуация. В 53-ата минута пък Коларов опита мощен и коварен далечен изстрел, но топката не намери очертанията на вратата.

В 54-ата минута Родриго де Паул направи за смях отбраната на “вълците”, озова се очи в очи с Миранте и го преодоля, давайки аванс на Удинезе в резултата - 1:0.

Още в 57-ата минута “джалоросите” можеха да изравнят резултата, но Стивън Нзонзи стреля неточно с глава от прекрасна позиция.

В 62-ата минута пък Игнасио Пусето вкара гол за Удинезе, след като се измъкна от защитата на гостите и елегантно преодоля Миранте, но аржентинецът си помогна с ръка в тази ситуация и след консултация със системата ВАР реферът отмени попадението.

В средата на втората част Самир получи тежка травма и бе изнесен на носилка от терена, като преди това остана да лежи на тревата няколко минути.

До края на срещата стражът на домакините Мусо спаси всичко, което можеше да се спаси, а в 6-минутното добавено време играч на Удинезе направи огромен пропуск. Така или иначе обаче гостите не съумяха да се преборят поне за точка и остават с 19 точки на шесто място. Удинезе пък е 16-и с 12 точки, като сложи край на серия от 10 поредни мача без победа.