Борис Галчев даде тон за обрат на Септември срещу Черно море (видео+галерия)

Отборът на Септември (София) записа важен успех с 2:1 над Черно море в среща от 16-ия кръг на Първа професионална лига. Първото попадение на стадион "Васил Левски" реализира Жоржиньо (51'). Десет минути по-късно обаче Борис Галчев изравни след добро изпълнение на пряк свободен удар, а малко преди края на срещата Ишмаел Байду донесе трите точки за състава на Христо Арангелов.

26 Септември - Черно море

Първата интересна ситуация дойде след само 60 секунди игра, след като Виктор Генев фаулира Крис Гади в опасна близост до вратата на Макенджиев. Зад топката застана Борис Галчев, който обаче стреля в стената. Секунди по-късно и Ндонгала пробва късмета си, но Янко Ангелов се справи с удара на халфа на гостите.

В 11-ата минута Галчев отново изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на “моряците”, но топката бе отбита от стената в ъглов удар. В 24-ата минута Виктор Генев стреля от над 30 метра, но коженото кълбо профуча встрани от вратата.

Малко преди края на първата част Асен Чандъров опита удар от близка дистанция, но опитът му не намери очертанията на вратата. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

Второто полувреме започна отлично за гостите. Георги Илиев отне топката в наказателното поле на Иван Арсов и подаде към Жоржиньо, който без проблем заби третия си гол в Първа лига.

Десет минути по-късно Борис Галчев изравни резултата. Опитният полузащитник се разписа от фаул. В първите си два опита не успя да отбележи от подобни ситуации, но от третия наказа Благой Макенджиев, който не се намеси на нужното ниво.

В 75-ата минута Васил Панайотов получи отличен пас от Георги Илиев, халфът се обърна и стреля, но встрани от вратата. В 81-ата минута играчите на Христо Арангелов стигнаха до пълен обрат. В автор на гола се превърна Ишмаел Байду, който се разписа с гърди, след като резервата Иван Тилев шутира, а Байду с малко късмет добави топката в мрежата на Черно море.

Секунди преди края на сблъсъка домакините бяха близо до трети гол, но резервата Мирослав Будинов пропусна да отбележи от изключително удобна ситуация. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Васил Левски".

В следващия кръг Септември гостува на Ботев (Враца), а “моряците” приемат Етър.