Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лион изтръгна победата в дербито със Сент Етиен

Лион постигна ценна победа с 1:0 в дербито със Сент Етиен от 13-ия кръг на Лига 1. “Хлапетата” взеха трите точки след оспорван сблъсък, който бе решен с попадение на Джейсън Денайер в 62-ата минута.

В началото Лион имаше инициативата, но всъщност по-добрите положения бяха на сметката на гостите. В 23-ата минута изстрел с глава на Лоис Диони принуди Антони Лопеш да прави страхотно спасяване. В 30-ата минута стражът на “Хлапетата” отново показа блестящ рефлекс след удар отблизо на Матийо Дебюши.

В началото на втората част Лион започна мощно и в 62-ата минута се  стигна и до откриване на резултата. При едно центриране от корнер Джейсън Денайер с глава засече кълбото на първата греда и неспасяемо го прати във вратата за 1:0.

И точно когато домакините изцяло взеха контрола над мача, Рафаел да Силва извърши грубо нарушение в гръб срещу съперников играч и получи директен червен картон в 70-ата минута.

Дори и с човек по-малко обаче Лион не допусна обрат, въпреки натиска на съперника в заключителните минути. Така “Хлапетата” записаха ценни три точки в актива си, като излязоха на 2-ата позиция с 27 точки. Сент Етиен пък е 5-и с 23 точки.